iphone servis ankara

[Toplam: 3   Ortalama: 4.7/5]
Fiyatı
250 TL.
Tamir Süresi
1 Saat
Garantili
Evet
Garanti Süresi
6 ay
Ücretsiz Kargo
Var
Hemen Arayın

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü iphone servis ankara

iPhone dokunmatik sorunu çözümü, servisimizde 1 saat içerisinde dokunmatik entegre değişimi yapılarak çözüme kavuşturulur. iPhone dokunmatik sorunu çözümü için ekran değişimi yaptırmak hiç bir işe yaramaz bu arıza anakarttaki dokunmatik entegre değişmeden çözülmez.

iPhone kronikleşen sorunların başında gelenlerin bir diğeri de dokunmatik sorunudur. iPhone telefonunuzun dokunmatiği kendi kendine karışıyor ekranın üst tarafında kutucuklar veya çizgiler çıkıp geri gidiyor yada telefonunuz her hangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatik işlemiyorsa kronikleşen iphone dokunmatik sorunu sizinde başınıza gelmiş demektir.

Pek çok teknik servis bu konularda hemen ekran değişimi yapmaktadır ama sorun çözülmediği bi kaç saat içinde belli olur. iPhone ekranı orijinal ve telefonunuz da darbeye maruz kalmamışsa bu sorun kesinlikle ekrandan değildir. Anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin arızaya geçmesinden dolayı dokunmatik basmama veya dokunmatik karışma sorunları vermektedir. Bunun da tek çözümü anakart üzerindeki entegrelerin profesyonel kişiler tarafından değiştirilerek sorun çözüme ulaşılabilmektedir.

Dokunmatik entegre değişimi çok risklidir 400 derece sıcak hava ile sökülüp yenisi takıldığı için arka kısımda parmak okuyucu entegre ve kamera entegreleri bulunmaktadır. Isının ayarını ve borda tutma süresi biraz fazla olursa cihazınızda kalıcı zararlar verilebilir. 

Servisimiz bu tür olası arızalarda tüm riskleri almaktadır.

Peki telefonunuzda ekran mı yoksa dokunmatik entegremi bozuk olduğunu nasıl anlarsınız?

iPhone 6 Plus telefonlarda yukarıdan aşağıya doğru, yatay şekilde çizikler çıkar, bu çizgileri görmeye başlamış iseniz sizinde cihazınızda dokunmatik sorunu başlamış demektir bu çizgiler geldiğinde dokunmatik hiç bir şekilde çalışmaz belirli bir süre sonra geçici olarak kendiliğinden düzelir.

iPhone 6 larda ekran dokunmatiği hiç bir yerine basamazsınız bu durumda ilk önce ekran denenmeli olmaz ise dokunmatik entegreye müdahale edilmelidir.

Diğer iphone modellerinde de dokunmatik basmıyor ise çözüm için servisimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Bu soruna neden olan nedir?

Genellikle darbe sonucu meydana gelmektedir. 5,5 inç olan plus ekranlarda arka cepte bükülme nedeni ile de meydana gelir.

Servisimizde dokunmatik entegre değişimleri uzman servis elemanlar tarafından orijinal entegre ile değişimi yapılmaktadır.

Şunu özellikle belirtmek isteriz ki bu arıza bazı modeller de kroniktir ve tekrarlayabilir servisimize geri dönüşü 30 telefondan 1 tanesi geri gelir bu durumda da müşteriden hiç bir ücret almadan arıza onarılır. Bazı tamirciler bu parçayı değiştirmek yerine sadece ısıtırlar bu durumda en fazla 1 hafta kullanabilirsiniz. Neden böyle yaptıkları ortadadır hem entegre maliyet olmadığı için hemde telefona tamir sırasında zarar vermekten korktukları içindir. Servisimiz bu konuda 1000 lerce tamir yapmıştır ve hiç bir tamirde sorun yaşamamıştır.

iPhone Dokunmatik Entegre Orijinal Parça ve 6 Ay Garantili olarak tüm testleri yapıldıktan sonra teslim edilir.

Ankara' nın en iyi profesyonel iPhone & iPad anakart onarımı yapan firmasıyız.

Ankara da teknik servisler içinde bugüne kadar en güvenilir ve en çok arızalı telefon onarımı yapan firma olma gururunu yaşıyoruz. Bu konuda güvenip telefonunu bize emanet eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Anakart tamiri yaptıran tüm müşterilerimizin telefonuna tamperli cam hediyemizdir.

iphone servis ankara

iPhone Dokunmatik Entegre Değişimi Hakkında Sorular

iPhone dokunmatik entegre değişimi yaptırınca iPhone içindeki bilgilerim silinir mi?

iPhone dokunmaik entegre değişimi tamamen donanımsal bir işlemdir. Bu işlem esnasında bilgileriniz kaybolmaz. Telefonunuzdan hiç bir şey silinmez, işlem sonunda da yazılım yüklenmez.

Donanımsal bir işlem olması nedeni ile riskli bir onarımdır güvenmediğiniz yerlere cihazınızı bırakmamanızı öneririz.

iPhone dokunmatik entegre değişiminden sonra ekran sorunum düzelir mi?

Telefonunuzun tamiri olduktan sonra ekranın yukarısında çıkan çizgiler de düzelir ve telefonunuzu eskisi gibi sorunsuzca kullanabileceksiniz.

iPhone dokunmatik sorunu sırasında touch id sorun olur mu?

iPhone dokunmatik entegre tamiri riskli bir tamirdir ama servisimiz ustalığı yıllara dayanan tecrübe ile sorunsuz bir şekilde tamiri yapmaktadır. Tamirden sonra parmak okuyucu özelliğinizi sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

iPhone Acil Servis Pazar Günleri Açık mı?

Malesef pazar günü kapalıyız. Hafta içi ve cumartesi sabah 9:00 – akşam 19:00 kadar hizmet vermekteyiz.

iPhone Acil Servis Nerede?

iPhone servisimizin yol tarifi için aşağıdaki linke tıklayınız.

YOL TARİFİ

iPhone teknik servis hizmeti için randevu almamıza gerek var mı?

Servisimizde sunduğumuz hizmetlerden faylanmak için randevu almanıza gerek yoktur.

iPhone Dokunmatik Entegre Değişimi Fotoğraf Galerisi